Corporate Relationship Manager

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de promovarea si vanzarea produselor bancii, oferind clientilor corporate consiliere financiar bancara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora.
- Mentine si dezvota portofoliul de clienti corporate si volumul de afaceri, in conformitate cu obiectivele sucursalei si targetul personal stabilit de catre director;
- Raspunde de atingerea targetului stabilit.
- Este responsabil pentru profitabilitatea relatiilor cu clientii;
- Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului, intocmeste documentatia si sustine dosarul de finantare in comitetul de credite al bancii;
- Ofera clientilor informatii referitoare la operatiunile bancare derulate

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Abilitati de vanzare si comunicare;
- Atitudine proactiva;
- Capacitate organizatorica.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la angajare
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Meritocratie - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Libra Bank este banca profesiilor liberale din Romania, detinand cea mai indelungata traditie pe acest segment in peisajul bancar romanesc, cele mai multe tipuri de profesii liberale deservite, precum si cel mai larg set de produse dedicate.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.

Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste.Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Asteptam CV-urile Dvs., insotite de scrisoarea de intentie, si pe fax: 021-230.65.65 / mail: jobs@librabank.ro.