Corporate Fundraiser

Fundatia Alexandru Bogdan Pitesti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti (sponsori)
- participarea activa la realizarea strategiei de dezvoltare a organizatiei
- participarea la realizarea materialelor de prezentare ale agentiei (de marketing si comunicare culturala), respectiv ale proiectelor aflate in dezvoltare (in general expozitii, prezentari de moda ori alte evenimente culturale)
- realizarea target-ului de vanzari (sponsorizari contractate)

CERINTE

- bune abilitati de comunicare orala si scrisa
- bune abilități de relationare la toate nivelurile
- capacitatea de a lucra in echipa
- auto-determinare
- experienta in zona strangerii de fonduri ori in cea a vanzarii de publicitate constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet financiar motivant (se discuta la interviu)
- pachet de bonificatii lunare, la realizarea target-ului
- perspective de crestere si dezvoltare profesionala, in cadrul agentiei
- mediu de lucru placut

Scopul declarat al fundatiei il reprezinta promovarea artelor si literaturii, stimularea interesului pentru valorile estetice autentice,conservarea patrimoniului cultural national. Recent, Fundatia Alexandru Bogdan Pitesti dezvolta un proiect novator pentru piata romaneasca de arta, o agentie de promovare si comunicare culturala, cu o dubla activitate: organizarea de evenimente (expozitii, prezentari de moda, proiectii de film etc) de promovare a artei romanesti contemporane si implementarea de strategii de comunicare dedicate anumitor artisti