Corporate Area Coordinator

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa asigure implementarea strategiei de dezvoltare a relatiilor de afaceri cu companii la nivelul sucursalelor bancii din aria alocata;
- Sa asigure comunicarea catre sucursalele bancii din aria alocata a tintelor lunare si sa urmareasca periodic nivelul realizarii acestora;
- Sa coordoneze activitatea de vanzare a serviciilor si produselor bancii catre companii la nivelul sucursalelor din aria alocata si sa urmareasca rezultatele lunare;
- Sa viziteze periodic sucursalele alocate si impreuna cu reprezentantii acestora, sa viziteze periodic clientii existenti si potentiali in scopul initierii si dezvoltarii parteneriatelor cu acestia;
- Sa urmareasca zilnic planul de vizite la clienti a sucursalelor allcate/ clienti focus
- Sa ofere clientilor informatiile, documentatia si consultanta potrivita pentru operatiunile pe care acestia le solicita
- Sa faca propuneri pentru imbunatatirea/actualizarea procedurilor din zona de activitate;

CERINTE

- Absolvent studii superioare.
- Experienta pe un post similar/experienta de vanzari in servicii financiare- minim 2 ani
- Abilitati de dezvoltare de relatii comerciale in domeniul bancar
- Cunostinte solide de operare calculator si de limba Engleza (scris si vorbit)
- Buna cunoastere a pietei si mediului de afaceri din Romania
- Cunostinte solide de marketing si vanzari
- Disponibilitate de a calatori, in tara, in interes de afaceri
- Abilitati de negociere, vanzare si comunicare

Misiunea noastra, a celor care facem parte din echipa Libra Bank, este sa oferim pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor financiare ale clientilor. Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie financiara. Este un partener si un prieten care intelege clientul.