Corporate Account Manager

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea surselor de potentiali clienti (cu un numar intre 20 – 300 angajati);
- Cunoasterea si actualizarea permanenta a informatiilor despre portofoliul de servicii promovate;
- Construirea unei baze de date de potentiali clienti din sursele identificate, in baza criteriilor de selectie agreate;
- Colectarea de informatii suplimentare despre prospectii contactati si evaluarea sanselor de succes;
- Stabilirea intalnirilor cu persoanele de contact de la client responsabile cu achizitia serviciilor;
- Pregatirea si adaptarea materialelor utilizate in prezentarile programate;
- Identificarea necesitatilor reale ale clientului in vederea personalizarii ofertei de servicii;
- Elaborarea minutei pentru fiecare intalnire si transmiterea acesteia catre client si superiorul direct;
- Stabilirea si comunicarea unei proceduri de livrare a serviciilor contractate cu fiecare client;
- Monitorizarea si controlul modului de desfasurare a procedurii agreate;
- Urmarirea satisfactiei clientului;
- Emiterea facturilor in contravaloarea serviciilor livrate conform contractelor;
- Urmarirea incasarii sumelor facturate catre clientii din portofoliu;
- Urmarirea termenelor de valabilitate a contractelor in vederea reinnoirii acestora;
- Pregatirea si distribuirea cadourilor catre clientii cheie cu ocazia sarbatorilor sau a altor evenimente;
- Intocmirea rapoartelor zilnice de activitate, saptamanale, lunare si trimestriale.

CERINTE

- Studii superioare absolvite;
- Experienta in relatia cu clientii si / sau vanzari reprezinta un avantaj;
- Carnet de conducere categoria B;
- Engleza nivel mediu;
- Abilitati de lucru cu calculatorul (pachetul Microsoft Office);
- Persoana organizata, diplomata si disponibila la deplasari.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.