Corespondent Comercial

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea si organizarea activităţii comerciale
Difuzarea informaţiei către echipa de vânzari
Administrarea şi derularea comenzilor
Menţinerea relaţiei cu furnizorii si deasemenea cu clienţii companiei
Intocmirea de oferte comerciale si urmărirea dosarelor clienţilor
Lansarea comenzilor către furnizori, configuraţii ,gestiuni si urmărirea livrărilor
Facturarea către clienţi si recuperarea creanţelor

CERINTE

Studii superioare
Experienţă pe un post similar de minim 1 an
Experienţă în administrarea de vânzari
Bune cunoştinţe de limba engleză - obligatoriu
Bune cunoştinţe de utilizare PC (Office, Internet)

PROFIL CANDIDAT

Spirit comercial şi simţ tehnic
Abilităţi de comunicare şi relaţionare cu clienţii
Riguros si bine organizat
Onest si moral

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Cadru de lucru dinamic si profesionist
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.