Copywriter SEO / Editor online / Redactare articole SEO - Specializare la locul de munca

AUTHORITY NETWORK SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reusesti sa te exprimi foarte usor in scris? Ai intotdeauna idei pe care iti place sa le asterni in scris si reusesti mereu sa le formulezi cu succes?

Esti persoana pe care o cautam!

Daca esti o persoana creativa si iti place sa te exprimi, am fi bucurosi sa fim colegi!

Te vei integra usor in echipa noastra si iti va placea sa lucrezi alaturi de noi.

Cautam o persoana capabila sa redacteze articole SEO de calitate, care ajuta site-urile sa creasca in motoarele de cautare.

Desi poate parea complicat, intreaga specializare se va face la locul de munca, deci tu nu trebuie decat sa ai placerea de a scrie, iar noi te invatam restul!

Avem multe proiecte online si numarul lor creste constant.
De aceea, cautam parteneri pe termen lung, care sa creasca odata cu compania si care sa beneficieze de toate succesele acesteia.

Responsabilitatile job-ului:

- crearea articole SEO originale si relevante, postari social media, comunicate de presa
- analiza domeniului in care se vor scrie articolele

CERINTE

Ce asteptam de la tine:

- Abilitati bune de comunicare
- Foarte bune cunostinte de limba romana (engleza constituie un avantaj, nu e obligatorie);
- Crearea de articole SEO pentru clientii companiei;
- Conceperea mesajelor originale si de impact pentru retelele sociale;
- Colaborare stransa cu restul echipei, pentru o buna comunicare si identificare a potentialului unei nise, sau eventuale probleme aparute;
- Dezvoltarea si intretinerea de continut SEO.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Conditii de lucru excelente, alaturi de o echipa tanara si frumoasa.
- Sansa de a-ti construi o cariera in compania noastra, intr-un domeniu de mare viitor!

Asteptam sa ne contactezi la catalin.radu@authority.ro pentru a stabili o intalnire.

Suntem o companie de IT recent infiintata, compusa din persoane tinere, dinamice, cu proiecte proprii cu mare potential. Startup-ul nostru isi propune sa creeze o echipa omogena si performanta cu tineri dornici sa invete si sa se specializeze in domeniul IT (SEO, COPYWRITE, E-MAIL MARKETING, REALIZARE WEBSITE, PROGRAMARE).

Avem o lista lunga de proiecte online in derulare, iar numarul acestora creste in mod constant!