Copywriter/ publicitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-lucreaza in stransa legatura cu un Art Director si este responsabil pentru dezvoltarea conceptelor de publicitate.
-raporteaza direct Creativ Directorului.
- Implementeaza strategia si directiile planului de creatie
- furnizeaza sloganuri (mesaje publicitare)
- transforma strategiile de marketing in concepte inovative
- aduce idei privind modalitatea de transmitere a mesajelor
- studiaza in mod constant piata si, daca este cazul,
- reformuleaza strategia privind planul de creatie

CERINTE

- Minim 2 ani experienta
- Cunostinte de limba engleza
- Abilitati de comunicare
- Absolvent de studii superioare (Facultate de Comunicare, Jurnalism, Mass-Media, Publicitate)
- Absolvent de cursuri de advertising reprezinta un avantaj
- Abilitati de a schimba idei si informatii cu colegii
- Detinerea unui portfoliu care demonstreaza creativitatea si ingeniozitate
- Cunoasterea tehnicilor de marketing

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial extrem de atractiv
- work-shopuri si team-buildinguri
- mediu de lucru placut, domeniu puternic si extrem de motivnt