Copywriter - Okazii.ro

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Un Copywriter este un profesionist talentat, care "se pricepe la vorbe ". Task-ul principal al unui Copywriter este sa produca materiale persuasive care sa atraga atentia, folosite in special pentru nevoile de marketing si advertising.

Responabilitati:
- Dezvolta materiale de marketing foarte originale, eficiente si targetate pentru promovarea si vanzarea bunurilor si serviciilor;
- Colaboreaza cu alte departamente pentru editarea unor materiale creative pentru promotii, direct marketing (email, newsletter ), reclame, web content;
- Interactioneaza periodic cu clientii si se sfatuieste cu acestia cu privire la probleme legate de content.

CERINTE

- Experienta in advertising/copywriting/online
- Experienta in redactarea de materiale promotionale, web content, comunicate de presa, materiale ajutatoare pentru publicitate si marketing;
- Abilitatea de a scrie materiale interesante, cu un continut atractiv, concise, capabile sa atraga atentia;
- O foarte buna intelegere a audientei tinta si mentinerea in permanenta a tonului vocii in conformitate cu audienta;
-Bune cunostinte de Serch Engine Optimization (SEO) si de Internet Marketing.
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat – cerinta obligatorie
- Abilitatea de a genera idei rapid, usor;
- Capacitatea de a lucra cu deadline-uri.

BENEFICII OFERITE

- Acces gratuit sala sport/fitness
- Mediu de lucru dinamic, tanar, organizat.

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maximum de avantajele Internetului.