Copywriter- Multinational Telecom Company- Urgently required!

BARNETT McCALL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, o companie multinationala de renume in domeniul telecom,pentru care comunicarea este o valoare de baza, recrutam pentru pozitia de Copywriter.
Obiectivul postului este de a raspunde de "expresia verbala" a comunicarii companiei atat catre clienti cat si catre angajati. Responsabilitatile postului sunt:

- dezvoltarea textelor pentru comunicarea directa cu clientii (SMS, IVR, materiale scrise, web);
- lucreaza in mod direct cu echipa de Marketing, Comunicare Interna, PR si Customer Care;
- administreaza relatia cu agentiile de traducere;
- asigura concordanta comunicarii scrise cu principiile companiei;
- promoveaza constant intre ceilalti angajati modul de comunicare ( scris si verbal) al companiei.

CERINTE

- Absolvent studii superioare (limbi straine, comunicare, jurnalism);
- Limba engleza - fluent;
- MS Office-nivel avansat;
- Experienta in domeniul comunicarii;
- Abilitati de lucru in echipa, orientare catre rezultate, initiativa, abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala, preocupare pentru exactitate.

BENEFICII OFERITE

Un pachet salarial motivant, si posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie multinationala.

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfil our professional goals and deliver.