Copywriter / Content specialist

Atelier de Web

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ne marim echipa cu persoane talentate cu care sa realizam cu pasiune proiecte iesite din comun, mai multe pe www.atelierdeweb.ro
Main projects:

CERINTE

Cerinte:
- Absolvent de studii superioare, preferabil Comunicare sau Marketing
- Abilitati excelente de comunicare
- Cultura generala solida
- Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat
- Abilitatea de a organiza informatia si de a extrage esenta
- Abilitatea de a crea concepte creative unice si memorabile si texte pentru orice domeniu
- Abilitatea de a lucra in echipa impreuna cu departamentul de design pentru a ilustra grafic conceptele creative
- Cunostinte de utilizare PC, mai exact Microsoft Office si Internet

Reprezinta un plus:
- Cunostintele de utilizare Adobe Photoshop
- Experienta profesionala pe o pozitie similara
- Experienta in publicitate si online marketing
- Simtul estetic dezvoltat si abilitatea de a fi autocritic
- Pasiunea pentru web design si grafica publicitara

BENEFICII OFERITE

Responsabilitati:
- Brainstorming pentru proiectele noi
- Prezentarea si argumentarea conceptelor, materialelor si ideilor propuse
- Redactarea de continut de text si cautarea de imagini pentru site-uri web
- Redactarea de texte si materiale publicitare pentru mediul online
- Redactarea de articole pentru blog-uri
Beneficii:
- Pachet salarial negociat in functie de experienta
- Program de lucru flexibil
- Posibilitatea de bonusuri financiare in functie de proiect si randament
- Mediu de lucru placut si dinamic
- Comunicare informala intre management si angajati
- Posibilitati de perfectionare
Descrierea companiei

Servicii premium de web design & development: siteuri interactive, aplicatii web complexe, optimizare, promovare online si consultanta.

Servicii premium de web design & development: siteuri interactive,
aplicatii web complexe, optimizare, promovare online si consultanta.