COPYWRITER / COMMUNICATION MANAGER

CONSULTIA GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redactarea de materiale - text profesionale, unitare si corect structurate, pentru site-uri web, analizand resursele online si informatiile solicitate clientilor.
- Redactarea si supervizarea textelor online de pe site-urile companiei sau ale clientilor companiei, respectand strategiile brandurilor.
- Redactare newslettere pentru sau catre clienti /parteneri.
- Participarea alaturi de art director la elaborarea conceptelor publicitare pentru comunicarea de brand online si offline.
- Redactarea de articole pentru publicatii online.

CERINTE

- Experienta profesionala deosebita in redactarea/editarea/corectura de materiale de continut pentru website-uri si alte modalitati de comunicare de brand si publicitate.
- Portofoliu obligatoriu.
- Cunostinte la nivel academic de limba romana.
- Limba engleza ¿ nivel avansat.
- Cunostintele minime de SEO reprezinta un avantaj.
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.
- Flexibilitate, creativitate, spirit de initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de lucru la domiciliu prin contact online sau, dupa caz, conditii de lucru deosebite intr-un sediu al firmei.
- Salariu motivant si premii de merit in functie de proiecte.
- Lucru intr-o echipa de profesionisti
- Dezvoltarea de proiecte mari, incitante.

Departament de media si design in extindere si dezvoltare. Face parte din grupul de firme Consultia Grup ce se afla printre principalii lideri pentru servicii prestate la nivel national: consultanta juridica, traduceri autorizate si de specialitate, infiintari de firme si reprezentante internationale, servicii de media si design.