Copywriter

MED’Art Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza si formuleaza conceptul creativ;
- Transpune limbajul de marketing intr-unul „uman”, familiar consumatorului final;
- Realizeaza textele de publicitate indiferent de tipul de media in care urmeaza sa fie difuzat mesajul (headline, slogan, body text etc);
- Colaboreaza cu Art Director-ul ¿n vederea integrarii textului intr-o imagine unitara;
- Redacteaza articole de ziar, materiale promotionale etc., in concordanta cu strategia agentiei vizavi de necesitatile clientului;
- In functie de complexitatea contului, poate participa alaturi de cei din Client Services la prezentarea in fata clientului a strategiei/propunerilor de creatie.

CERINTE

- experienta de munca minim un an (experienta in domeniu constituie avantaj);
- cunostinte despre comunicarea publicitara;
- viziune clara asupra unor concepte din industria publicitatii (brand; public-tinta; ATL; BTL; slogan; USP; brief de creatie, etc.);
- cunoasterea posibilitatilor unor programe de grafica;
- sa-i placa sa scrie, sa aiba idei;
- sa fie bun coechipier;
- dorinta de dezvoltare profesionala si disponibilitatea de a-si asuma sarcini diverse in cadrul echipei de proiect.
- disciplina, seriozitate, rigurozitate.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de evolutie profesionala in cadrul unei echipe tinere si dinamice.

O alta agentie de publicitate, dar si o alternativa la deja cunoscutele agentii de publicitate!
Infiintata in luna mai 2002, MED’Art Advertising este in prezent o agentie full-service (B.T.L. & A.T.L.) ce detine deja o serie larga de conturi castigate.
Gama de clienti devanseaza domeniului medico-farmaceutic, evolutia MED’Art ramanand deschisa spre noi repere.
Serviciile oferite :
Creatie grafica, copywriting, DTP, pre-press
Concepere, implementare campanii ATL
Concepere, implementare campanii BTL