Copywriter

Concepto

Job expirat

RESPONSABILITATI

Copywriter-ul lucreaza in stransa legatura cu un Art Director si este responsabil pentru dezvoltarea conceptelor de publicitate.

Copywriter-ul raporteaza direct Creativ Directorului.

- Implementeaza strategia si directiile planului de creatie
- furnizeaza sloganuri (mesaje publicitare)
- transforma strategiile de marketing in concepte inovative
- aduce idei privind modalitatea de transmitere a mesajelor
- studiaza in mod constant piata si, daca este cazul,
- reformuleaza strategia privind planul de creatie

CERINTE

- Minim 6 luni experienta
- Cunostinte solide de limba engleza
- Abilitati de comunicare
- Absolvent de studii superioare (Facultate de Comunicare, Jurnalism, Mass-Media)
- Absolvent de cursuri de advertising ¿ reprezinta un avantaj
- Abilitati de a schimba idei si informatii cu colegii
- Detinerea unui portfoliu care demonstreaza creativitatea si ingeniozitate
- Cunoasterea tehnicilor de marketing

BENEFICII OFERITE

In functie de calitati si de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

Full service Advertising Agency