Copywriter

MED’Art Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

Concepe texte de comunicare publicitara si materiale jurnalistice:
- propune idei si concepte;
- executa si finalizeaza textele.

CERINTE

- experienta de munca minim un an (experienta in domeniu constituie avantaj);
- cunostinte despre comunicarea publicitara;
- viziune clara asupra unor concepte din industria publicitatii (brand; public-tinta; ATL; BTL; slogan; USP; brief de creatie, etc.);
- cunoasterea posibilitatilor unor programe de grafica;
- sa-i placa sa scrie, sa aiba idei;
- sa fie bun coechipier;
- dorinta de dezvoltare profesionala si disponibilitatea de a-si asuma sarcini diverse in cadrul echipei de proiect.
- disciplina, seriozitate, rigurozitate.
-Capacitatea de a creea nu are dead-line-uri, dar o agentie de publicitate da!

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de evolutie profesionala in cadrul unei echipe tinere si dinamice.

O alta agen¿ie de publicitate, dar ¿i o alternativ¿ la deja cunoscutele agen¿ii de publicitate!
Înfiin¿at¿ în luna mai 2002, MED’Art Advertising este în prezent o agen¿ie full-service (B.T.L. & A.T.L.) ce de¿ine deja o serie larg¿ de conturi c¿¿tigate.
Gama de clien¿i devanseaza domeniului medico-farmaceutic, evolu¿ia MED’Art r¿mânând deschis¿ spre noi repere.
Serviciile oferite :
Creatie grafic¿, copywriting, DTP, pre-press
Concepere, implementare campanii ATL
Concepere, implementare campanii BTL
Produc¿ie / tipar