Copywriter

ProTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoaste toate elementele brandului pe care il promoveaza
- Continutul mesajelor sale trebuie sa respecte criteriile calitative : impact, pozitionare, targetare, continut adecvat, ton
- Creeaza mesaje si slogan-uri menite sa diferentieze brandul si sa ii confere incredere si recunoastere
- Respecta deadline-urile stabilite

CERINTE

- Studii superioare (Jurnalism, Comunicare, Litere etc.)
- Experienta in domeniu (reprezinta un avantaj)
- Creativitate si originalitate (obligatoriu)
- Abilitati exceptionale de a comunica in scris
- Cunostinte temeinice de limba romana
- Capacitate de lucru in conditii de stress
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru competitiv si profesionist, posibilitatea de a evolua profesional in industria media

ProTV activeaza pe piata romaneasca din 1 decembrie 1995. Este postul de televiziune care a revolutionat termenul de televiziune privata in Romania si care a dat, practic, startul pentru o serie de produse puternice pe piata media romaneasca: Acasa, ProCinema, ProTV International, TV Sport, ProFM, InfoPro