COPYWRITER

SKILL TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificarea corectitudinii gramaticale a materialelor pe care le preda colegilor de la tiparire;
- verificarea continutului mesajului astfel incat acesta sa respecte criteriile de calitate;
- crearea de concepte pentru campanii promotionale cu aplicabilitate in mediile de publicitate: pliante, calaloage, flyere, radio, reviste, etc;
- propune, impreuna cu Art Director-ul, in baza unui brief de creatie, o solutie de promovare a unui produs/ serviciu nou.

CERINTE

- studii superioare absolvite (de preferat: jurnalism, comunicare, limbi straine);
- experienta relevanta in domeniu;
- abilitati exceptionale de comunicare in scris;
- cunostinte temeinice de limba romana;
- experienta in lucrul cu dead-line-uri.

BENEFICII OFERITE

- salariu foarte motivant;
- posibilitatea de lucru part-time/ project- based;
- oportunitati reale de dezvoltare profesionala.

Skill Training este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.