Coporate Relationship Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza activ si vinde serviciile bancii catre clientii din segmentul corporate, identificand nevoile acestora;
- Dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti si volumul de afaceri din segmentul corporate, urmarind atingerea obiectivelor de buget;
- Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de creditare in conformitate cu politica bancii;
- Comunica in mod activ cu clientii din portofoliu, oferindu-le consiliere financiara in dezvoltarea afacerii lor.

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice;
- Minim 3 ani experienta intr-un post similar in domeniul bancar;
- Bune cunostinte de analiza financiara sau de credit;
- Persoana sociabila, prietenoasa, deshisa la munca in echipa;
- Persoana rezistenta la activitate in conditii de stress, competitiva, multilaterala;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Seriozitate si corectitudine;
- Limba engleza - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Oportunitati de dezvoltare profesionala.