Coordonator zona (Sud Vest) - departamente fresh (carne si delicatese)

SC BILLA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea departamentelor fresh din 7- 9 magazine BILLA
- Scolarizarea angajatilor departamentelor fresh din magazinele alocate
- Respectarea cu strictete a standardelor si procedurilor BILLA
- Sprijin în recrutarea şi selecţia şefilor departamentelor fresh
- Urmarirea realizarii indicatorilor de performanta pentru departamentele Fresh: cifra de afaceri planficată, încasări, pierderi, adaos, productivitate, respectând reglementările interne şi legale;
- Urmarirea aplicarea obiectivelor şi criteriilor calitative (prospeţime, prezentarea mărfurilor, curăţenie, igienă, instruire/ reinstruire lucratori);
- Aplicarea măsurilor procedurale care se impun în deschiderea de noi filiale;
- Urmarirea respectarii reţetelor impuse de standardele şi procedurile companiei

CERINTE

- studii superioare: industrie alimentara/ medicina vetrinara/ controlul si expertiza alimentelor
- experienţă în domeniu de minim 5 ani in industria alimentara/publica;
- cunoştinţe PC (MS-Office, Outlook Express);
- abilităţi analitice şi de organizare;
- orientare catre client
- capacitate de a transfera cunostinte si a da directie;
- abilităţi de comunicare, negociere şi rezolvare probleme;
- personalitate flexibila şi creativă;
- cunoştinţe de limba engleză sau germană;
- permis auto - categoria B;
- disponibilitate pentru călătorii.

BENEFICII OFERITE

masina, telefon, laptop
bonuri de masa

Billa este prezenta in Romania din februarie 1999 si este parte componenta a grupului german REWE, care numara peste 14.000 magazine si 300.000 angajati in intreaga Europa, cu o cifra de afaceri de aproape 50 miliarde euro. Politica BILLA este tocmai aceea de a satisface toate gusturile, printr-un bogat sortiment de produse proaspete precum si prin multe alte articole din necesarul zilnic la preturi extrem de avantajoase.