COORDONATOR VANZARI (TARA)- Produse/Servicii medicale

AUDIO OPTICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie nationala cu acoperire pentru intreaga tara, prezenta de 10 ani pe piata protezarii auditive din Romania cauta o persoana dornica sa se dezvolte profesional, ocupand pozitia de Coordonator Vanzari pe intreg teritoriul tarii.

Responsabilitati:

1) Promoveaza produsele si serviciile companiei
- Urmareste atingerea target-ului de vanzari asumat si implementarea strategiei de dezvoltare asumate;
- Concepe, propune si implementeaza masuri de crestere a volumului de vanzari si de largire a portofoliului de clienti si colaboratori ai companiei, mentinand relatiile cu cei existenti;
- Actualizeaza si completeaza baza de date a clientilor;
- Se asigura ca, in permanenta, clientii companiei cunosc oferta completa de produse a acesteia si, in functie de nevoile fiecaruia, concepe oferte personalizate pentru fiecare client in parte;
- Efectueaza vizite de testare a pietei in zonele unde compania detine/nu detine puncte de lucru;
- Elaboreaza prognoze, analizeaza caracteristicile pietei (se informeaza despre ultimele aparitii pe piata concurentilor si despre evolutia pietei de desfacerea a articolelor proprii);
- Elaboreaza previziuni pe termen scurt, mediu si lung pentru toate sectoarele de activitate ale departamentului;
- Efectueaza analiza asupra intregii activitati si propune masuri corective;
2) Coordoneaza activitatea punctelor de lucru si a angajatilor din subordine
- Elaboreaza si propune strategia punctelor de lucru de care raspunde si stabileste mijloacele de realizare a obiectivelor;
- Coordoneaza si raspunde pentru modul de organizare si functionare a punctelor de lucru din subordine;
- Realizeaza raportari periodice cu privire la activitatea desfasurata in punctele de lucru aflate in subordine
- Realizeaza instruirea personalului din subordine
- Stabileste obiectivele de vanzare si de activitate ale subordonatilor
- Propune metode de motivare a angajatilor din subordine
- Efectueaza periodic vizite la punctele de lucru din subordine;
3. Organizeaza si supravegheaza deschiderea unor noi puncte de lucru
- Identifica, analizeaza si propune noi oportunitati de deschidere de noi puncte de lucru, stabileste bugetul pentru deschiderea punctelor de lucru, precum si pentru desfasurarea activitatii ulterioare, argumeneteaza necesitatea sau oportunitatea deschiderii unui punct de lucru nou (Prospectare piata imobiliara, cautare antreprenor, incheiere contracte aferente)
- Participa la selectia personalului din departamentul de vanzari
- Stabileste relatii de parteneriat cu medicii din zona noului punct de lucru,

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba:
- Studii superioare (constituie avantaj:economic, marketing, comunicare, juridic)
- Experienta pe un post similar de minim 2 ani
- Experienta pe realizare bugete, previzionare, realizare si implementare strategie de vanzare
- Experienta pe realizare actiuni de promovare
- Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si lucru in echipa
- Capacitate de coordonare echipe
- Capacitate de luare a deciziilor
- Abilitati de negociere
- Foarte bune abilitati de prezentare
- Capacitate de persuasiune
- Foarte bune abilitati de organizare
- Atentie la detalii
- Cunostinte avansate de limba engleza
- PC: MS office

Si trebuie sa dea dovada de:
- responsabilitate, temperament dinamic, flexibilitate, capacitate de solutionare optima a problemelor

BENEFICII OFERITE

Compania ofera:
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic

Clinica medicala specializata in domeniul audiologiei, protezarii auditive, opticii si comercializarii de echipamente specifice.