COORDONATOR VANZARI NATIONALE – companie cu capital strain

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital strain ce activeaza in productia de masini si scule pentru prelucrari metal si lemn. Cu sediul central in Cehia, compania activeaza in mai multe tari din Europa, intre care si Romania. Oferind cele mai bune produse din clasa masinilor de prelucrare a lemnului si metalului – din punct de vedere al performantelor tehnice in raport cu pretul si calitatea, compania asigura clientilor sai servicii de instalare a utilajelor, mentenanta, suport tehnic direct si prin distribuitori precum si service in perioada de garantie si post garantie.
Detinator al certificarii « Investment in people », grupul isi propune sa dezvolte o relatie de lunga durata cu partenerii zonali si sa realizeze o distrubutie nationala a produselor sale.

REPONSABILITATI

Coordonarea, dezvoltarea echipei si instruirea acesteia in vederea obtinerii unor rezultate performante
Stabilirea targetului, urmarirea si monitorizarea evolutiei vanzarilor, implicit a propriei echipe
Pomoveaza imaginea companiei si oferta de servicii catre clienti
Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor prin identificare de noi clienti, contactare, negociere
Dezvoltarea retelei de distribuitori
Mentinerea si cresterea portofoliului de clienti
Instruirea departamentului de vanzari
Elaboreaza estimari de cost, analize comparative si participa la negocierea contracte
Propunerea si implementarea de noi de marketing si vanzari
Administrarea contractelor si a corespondentei comerciale
Realizarea obiectivelor lunare si anuale
Elaborarea de rapoarte specifice despre vanzari si despre piata
Crearea de oferte si discutii cu potentiali clienti; - Intretinerea legaturilor cu actualii clienti.

CERINTE

Studii superioare tehnice sau economice
Experienta relevanta ca si Director Vanzari minim 5 ani
Engleza sau rusa scris/vorbit
Abilitati de lucru sub presiunea timpului si rapiditate in indeplinirea sarcinilor
Excelente abilitati de comunicare, negociere si organizare
Bun manager si team leader
Abilitati de analiza si sinteza a informatiilor
Personalitate dinamica cu initiative, spirit convigator si orientat spre rezultate
Cunostinte operare calculator (Office, Excel).

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii solid organizate la standarde internationale
Mediu si conditii de lucru deosebite
Pachet salarial corespunzator performantelor.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.