COORDONATOR VANZARI NATIONALE

ROMAX CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea businessului si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezentarea ofertalor de produse si suport tehnic, in vederea stimularii clientiilor pentru alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Intocmirea si prezentarea unui rapoartelor periodice al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Experienta relevanta in distributia/ vanzarile materiilor prime/produselor chimice necesare fabricatiei maselor plastice sau productia de mase plastice
- Studii superioare tehnice / chimie organica / carnet conducere
- Abilitati reale de planificare, organizare activitati si viteza de reactie
- Experienta in negocieri si contractare
- Aspect profesional si business
- Cunostinte solide PC: Word, Excel , Internet ¿ avantaj lucru in sistem ERP
- Engleza nivel avansat¿ obligatoriu
Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare, promovare produse , negociere si vanzare
- Abilitati superioare de analiza / planificare / decizie
- Proactiv, organizat, capabil sa gaseasca solutii
- Dinamic, energic, disponibil deplasari

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Autoturism de serviciu, telefon, laptop
- Mediu de lucru stimulativ
Numai persoanele selectate vor fi contactate in vederea participarii la interviri

Clientul nostru este o importanta companie cu capital strain, integral privat care promoveaza si comercializeaza in Romania materii prime necesare sectorului de fabricatie mase plastice si similare.