Coordonator vanzari - Key Accounts

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea, mentinerea si gestionarea relatiilor comerciale cu clientii tip KA
Promovarea produselor companiei
Generarea de comenzi in conformitate cu planurile de livrari si obiectivele specifice ale companiei
Stabilirea strategiei de desfasurare a activitatilor de vanzare a marfurilor;
Elaborarea unor estimari de vanzari, prognoze si propunerea de masuri de optimizare a colaborarii cu clientii KA;
Urmarirea derularii contractelor, costurilor, profitabilitatii cleintilor KA alocati;
Organizarea, supervizarea si evaluarea implementarii actiunilor promotionale dedicate clientilor KA;
Intocmirea de rapoarte de activitate periodice si ad-hoc.

CERINTE

Experienta in vanzari cu clientii tip KA minim 2 ani
Experienta in vanzari cu produse fresh constituie un avantaj
Excelente abilitati de comunicare
Excelente abilitati de negociere si persuasiune
Foarte bune abilitati analitice
Carnet conducere categoria B
Cunostinte de utilizarea calculatorului (MS Office)
Cunoasterea limbii engleze

BENEFICII OFERITE

pachet salarial: salariu fix si bonus de performanta

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate