Coordonator vanzari corporate

SC Medcenter SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru regiunea Bucuresti, compania MedCenter cauta o persoana dinamica, orientata spre rezultat, care sa se alature Departamentului de Vanzari.

Obiectivul postului:

Cresterea vanzarilor la nivelul regiunii atribuite, prin coordonarea eficienta a echipei de vanzari segmentul Corporate. Produsul: serviciile obligatorii anuale de medicina muncii si abonamente medicale pentru angajatii companiilor private din orice domeniu

Principalele responsabilitati:

- Asigura atingerea planului de vanzari stabilit de conducere
- Supervizeaza si monitorizeaza activitatea echipei de vanzari aflata in subordinea sa
- Propune solutii in vederea realizarii/atingerii obiectivelor stabilite
- Elaboreaza si prezinta periodic rapoartele solicitate de superiori
- Evalueaza periodic activitatea subordonatilor
- Instruieste si testeaza agentii de vanzare in perioada de proba
- Participa activ in formarea si dezvoltarea echipei din subordine

CERINTE

- Absolvent studii superioare
- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor intr-o pozitie similara
- Experienta in lucrul cu bugete si target-uri lunare
- Experienta manageriala
- Cunostinte solide MS Office, email, Internet
- Permis de conducere

- Team player, orientat catre rezultate, proactiv si organizat
- Abilitati de coordonare, comunicare, control si negociere
- Capacitatea de organizare si incadrare in termene
- Disponibilitate la un program flexibil

- Constituie avantaje:
- cunoasterea limbii engleze
- studii superioare in domeniul medical / farmaceutic
- experienta in domeniul vanzarilor de servicii medicale / farmaceutice
- detinerea unui portofoliu de contacte si clienti

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv;
- bonusuri salariale functie de rezultate;
- masina de serviciu, telefon mobil,
- programe periodice de formare si perfectionare profesionala;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie de renume, cu o pozitie solida pe piata

Cu 9 ani de experienta in domeniul furnizarii de servicii medicale clinice si de laborator si cu un numar de 460 de angajati, lantul de Centre medicale private si laboratoare de analize MEDCENTER este prezent la acest moment in 8 mari orase din Romania si este in topul celor mai importanti furnizori de servicii medicale din piata, cu o retea de peste 40 de puncte proprii, din care 8 centre medicale si 8 laboratoare de analize. Nu in ultimul rand, compania Medcenter s-a calificat in topul primilor 100 cei mai buni angajatori din Romania, realizat de revista Capital, editia 2007. Ca efect al extinderii rapide precum si al planului de investitii previzionat pentru 2008, compania MedCenter cauta persoane dinamice si bine pregatite care sunt in cautarea unor noi provocari si doresc o companie cu o structura capabila sa le ofere posibilitatea avansarii profesionale si recunoasterii conform cu rezultatele obtinute.