COORDONATOR/ DIRECTOR VANZARI- COMPANIE DE PRODUCTIE SI COMERCIALIZARE PLANTE MEDICINALE SI AROMATICE

Activaction

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital integral romanesc ce detine un portofoliu bogat de produse: ceaiuri simple si combinate, tincturi, siropuri, etc.

Responsabilitati:
Conceperea strategiei de vanzari, adaptarea la contextul pietei si implementarea acesteia
Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor
Conducator capabil sa aduca un plus de creativitate, de intuitie ,lider capabil sa decida
Monitorizarea concurentei: documentarea continua despre produsele oferite de concurenta si despre modul in care pot fi extinse si optimizate serviciile si produsele companiei
Elaborarea bugetului de venituri si cheltuieli al departamentului de vanzari
Monitorizarea costurilor, incadrarea in buget si propunerea masurilor de corectare a acestora
Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date
Identificarea modului de structurare a pietei: clienti actuali, clienti potentiali prin activitate de teren, dezvoltandu-si propria retea in sistemul marilor distribuitori pharma si dezvoltarii retelei proprii de magazine
Analizarea ofertelor publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor)
analiza preturilor practicate pe piata pentru domeniul de activitate si realizarea de propuneri fundamentale de modificare a preturilor practicate de companie

CERINTE

Experienta anterioara intr-o companie cu domeniu similar de activitate
Profil de lider, calitati superioare de coordonare
Profil etic/integritate
Bun negociator si vanzator
Excelente abilitati de implementare
Foarte bun organizator, abilitati de lucru in echipa
Orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor
Grad mare de constiinciozitate si autocontrol, persoana echilibrata in conditii de stres
Deschidere catre idei noi
Capacitate de integrare in mediile de lucru

BENEFICII OFERITE

salariu fix- 2500RON+ spor vechime+procent din incasari

SC. Activaction SRL este o firma de recrutare si formare profesionala. Servicii oferite in recrutarea de personal entry-middle level si top manangement si traininguri de specialitate in domeniul comercial, management si dezvoltare personala.