Coordonator vanzari autoutilitare

Hyundai Auto Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentine legatura cu personalul din departamentele financiar si service in vederea asigurarii celor mai bune servicii pentru clienti/dealer atat inainte cat si dupa livrare;
- indeplineste planl anual de vanzari, atat ca numar unitati cat si ca, gross profit, pe segmentul sau de produs (autoutilitare);
- depune toate eforturile pentru cresterea gradului de satifactie al clientului
- centralizeaza comenzile pentru autoutilitarele de la reteaua de dealeri;
- sustine cursurile de prezentare catre reteaua de distributie HAR, pentru produsele noi.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta in vanzari autoutilitare de min.1 an;
- cunostinte operare PC (Pachetul MS Office);
persoana cu capacitate de adaptare rapida si potential de acumulare a noilor cunostinte;
- intelegerea a particularitatilor pietei auto si in special a business-ului companiei;
- disponibilitate deplasari in tara;
- orientat spre rezolvarea atingerea obiectivelor stabilite; rigurozitate, perseverenta.

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare a carierei;
- mediu de lucru atractiv, posibilitatea de a invata lucruri noi

Hyundai Auto Romania este importator exclusiv, in Romania, al Hyundai Motor Company, cel mai mare producator auto sud-corean. Compania este membra a Holdingului Tiriac, una dintre cele mai mari si mai puternice entitati de pe piata de afaceri din Romania.