Coordonator vanzari

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie care ofera solutii pentru constructii si amenajari interioare (pentru bai si bucatarii - ceramica, sanitare,mobilier) si exterioare.
Datorita dezvoltarii afacerii cautam persoane capabile, motivate si responsabile pentru postul Coordonator Vanzari

- Coordoneaza, motiveaza si ofera suport echipei de vanzari
- Actioneaza in sensul cresterii bazei proprii de clienti
- Urmareste atingerea obiectivului de vanzare stabilit de catre companie
-Urmareste retentia clientilor existenti si gasirea de noi potentiali clienti
- Se implica activ in vanzari directe, identifica noi oportunitati
- Asista si sprijina echipa de vanzari in negocierea si inchierea contractelor, atunci cand este necesar
- Dezvolta strategia de vanzari si promovare
- Planifica si gestioneaza bugetul
- Lucreaza impreuna cu si dezvolta echipa de vanzari (Consilieri Vanzari pe teren si din showroom, Category Managers)

CERINTE

- Experienta anterioara intr-un post similar, vanzarea de produse premium prezinta avantaj
- Absolvent de studii superioare
- Orientare catre business
- Foarte bune abilitati comunicare, negociere si influentare
- Pasiune pentru activitatea de vanzare si promovare
- Persoana organizata,motivata si orientata catre client
- Persoana ambitioasa, deschisa, comunicativa
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil
- Cunoasterea limbii Engleze
- Cunostinte operare PC- MS Office;

BENEFICII OFERITE

Se ofera: conditii de munca foarte bune, salariu competitiv in functie de performante, posibilitati de dezvoltare.

DESCRIEREA FIRMEI

HR Consulting & Recruitment