Coordonator transporturi

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului Departamentului Logistica si nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
- Coordoneaza si planifica transportul persoanelor, precum si a documentelor, conform graficului de lucru si dispozitiilor Sefului Departamentului Logistica si/sau a Directorului DAL.
- Verifica efectuarea controlului tehnic al autovehicolului utilizat in deplasari (la plecare / sosire), informand Seful Departamentului Logistica asupra tuturor neregulilor aparute, conform procedurii.
- Respecta si prelucreaza regulile stabilite de legislatia in vigoare si regulamentul de organizare si functionare al departamentului.
- Verifica respectarea parametrilor tehnici (normele de consum, exploatare etc.) ai autovehicolului de catre Conducatoriii auto din subordine.
- Informeaza asupra costurilor de transport, asigura completarea actelor justificative mentionate in proceduri.
- Propune necesarul de piese de schimb inaintandu-l Sefului Departamentului Logistica.
- Intocmeste documentatia conform procedurilor.
- Raspunde de utilizarea cu maximum de eficienta a capacitatilor de transport, optimizarea consumului de carburanti, lubrifianti, piese de schimb, consumabile, dupa caz.
- Optimizeaza consumul de carburanti, lubrifianti, piese de schimb, consumabile
- Raspunde de indeplinirea programului zilnic de transport.
- Raspunde de exploatarea corecta a autovehicolului de catre Conducatorii auto din subordine.
- Raspunde de respectarea normelor de protectie a muncii, prevenire si stingere a incendiilor, protectie a mediului.

CERINTE

- Experienta 3 - 5 ani
- Carnet conducere categoria B (C,D constituie un avantaj)
- Studii medii (superioare in domeniul Ingineriei Electrice constituie un avantaj)
- Cunostinte PC: Word, Excel, PowerPoint
- Stabilirea si mentinerea de relatii bune de munca cu colegii si cu tertii
- Abilitati de comunicare, ascultare, informare, acceptare a opiniilor
- Spirit de echipa
- Capacitate de adaptare, flexibilitate
- Abilitati de organizare, planificare
- Spirit de initiativa, initiativa proprie, auto responsabilitate
- Abilitati de organizare, planificare legislatie tehnica

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist
- Salariul atractiv, bonuri de masa, prime, asigurare de viata.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale