Coordonator Transporturi

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie: eMAG
Locatie: Bucuresti, Romania
Tip Job: Full Time, perioada nedeterminata
Departament: Logistica
Industrie: Internet
Nivel Cariera: Middle
Data de incepere: ASAP

Responsabilitati:

• Gestioneza relatiile cu clientii interni si externi pentru asigurarea procesului de livrare intr-un climat de incredere si parteneriat;
• Raspunde de desfasurarea corecta a activitatii subordonatilor (proceduri de receptie de la partenerul Mega Image si livrare catre clientii companiei, grafice de incarcare a fiecarui curier si verificarea rutelor stabilite de catre dispeceri, proceduri de comunicare, flux marfa si documente cu partenerul Mega Image, etc.)
• Urmareste respectarea conditiilor comerciale cu clientii, agreate conform contractelor in derulare;
• Mentine in permanenta standardele de performanta;
• Identifica, analizeaza si rezolva probleme aparute in procesul de livrare;
• Inregistreaza toate reclamatiile primite de la clientii interni si externi propunand solutii de imbunatatire/eliminare;
• Coordoneaza activitatea de intretinere a parcului auto, urmarind periodicitatea lucrarilor de intretinere si reparatii, fara a afecta activitatea de distributie
• Efectueaza si interpreteaza calculele de performanta in procesul de livrare propunanad masuri/actiuni de imbunatatire;
• Raspunde de informarea imediata a persoanelor responsabile privind orice defectiune in functionare a echipamentului cu care isi desfasoara activitatea;
• Evalueaza lunar personalul din subordine;
• Efectueaza recrutarea personalului implicat in procesul de livrare a marfii (pentru posturile din subordine);
• Intocmeste pontajul lunar pentru persoanele aflate in subordine;
• Raspunde de existenta tuturor autorizatiilor , avizelor , etc. necesare desfasurarii in conditii legale a activitatii de transport.

CERINTE

• Minimum 1 an intr-un post similar sau 2 ani de experienta in transporturi;
• Studii superioare (tehnice sau economice);
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Bune calitati de organizare si planificare;
• Bune calitati de comunicare si negociere;
• Persoana flexibila si calma;
• Cunostinte temeinice de utilizare Microsoft office;
• Capacitate de invatare si utilizare diverse soft-uri pentru activitati conexe activitatii de transport;
• Orientat spre performanta/rezutat.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv;
Politica de beneficii atractiva;
Program de integrare intr-o echipa tanara si dinamica;
Acces la ultimele tehnologii si echipamente IT;
Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.

Lansat în 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre creatorii pietei de comert electronic din România. Adaptarea permanenta a serviciilor la realitatile pietei sii orientarea catre client au propulsat si au mentinut eMAG în pozitia de lider constant al pietei.

eMAG are un portofoliu în care se regasesc atât produse si solutii IT si de comunicatii, cât si echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinzându-se permanent. Compania opereaza magazinul www.emag.ro precum si sapte showroom-uri deschise în Bucuresti, Iasi, Ploiesti, Cluj, Timisoara, Constanta si Craiova.

In cei 9 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 300 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie.