Coordonator Transport

HI-Q MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Coordoneaza /organizeaza aprovizionarea distribuitorilor cu marfa;
¿ Supervizarea activitatilor depozitelor, gestiune stocuri;
¿ Planing transport in functie de stocuri, ritmul vanzarilor;
¿ Determinarea cauzelor si efectelor fluxurilor de transport asupra activitatii
(achizitie-productie-comercial);
¿ Centralizarea comenzilor venite din teritoriu;
¿ Alcatuieste programarea saptamanala pentru livrarea produselor conform necesarului comenzilor saptamanale de la distribuitori pe baza programului de productie;
¿ Se ocupa de cautarea si gasirea mijloacelor de transport prin firme autorizate de transport;
¿ Completarea notei de incarcare si verificarea incarcarii zilnice a camioanelor;
¿ Verificarea stocurilor distribuitorilor pentru a stabili prioritatile de livrare;
¿ Facturarea marfurilor trimise catre distribuitori .
¿ Rezolvarea diverselor probleme urgente de logistica aparute cu ocazia planificarii prioritatilor de livrare si transportului efectiv;
¿ Verificarea sosirii transportului la beneficiar.

CERINTE

Aptitudini si experienta:
- Absolvent studii superioare;
- Cunoastere foarte buna a pietei furnizori transport;
- Cunoasterea limbii engleze ¿ nivel mediu;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte bune PC.

Profil de personalitate:
- Persoana organizata si cu initiativa;
- Capacitate de luare decizii rapide si de coordonare;
- Abil in a prioritiza sarcinile;
- Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- companie multinationala in domeniul bunurilor de larg consum ;
- pachet salarial motivant ;
- bonusuri in functie de performanta ;
- masina de serviciu ;
- telefon de serviciu.

Firma de consultanta in management si resurse umane recruteaza pozitia de Coordonator Transport pentru unul dintre clientii sai, companie multinationala in domeniul bunurilor de larg consum.