Coordonator transport

Sovtrans

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta de minim 2 ani in activitatea de coordonare in domeniul transporturilor;
Licenta de Manager de Transport
Cunoștințe actualizate a legislație de transport;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;

CERINTE

Responsabil de verificarea cursei de plecare si sosire conform normelor interne
Responsabil de organizarea eficienta a activitatii de transport, respectand cerintele companiei si cerintele legale;
Responsabil de atingerea targetului (consum, km planificați);
Monitorizează, emite si transmite rapoarte periodice cu privire la activitatea departamentului Transporturi.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Oportunitate de a lucra intr-o echipa de profesionisti
- Sediul in centrul Bucurestiului.

DESCRIEREA FIRMEI

Prezentare a companiei:

Compania SOVTRANS activează în domeniul transporturilor internaţionale începând cu anul 1998 ca prima firmă romanească de transport marfă in relaţii cu Rusia si restul tărilor CSI.
Datorită experienţei dobândite de-a lungul timpului, compania SOVTRANS realizează cu succes transporturi rutiere de mărfuri în regim naţional şi internaţional, acoperind regiunile de la Vestul Europei până în Europa Centrală şi de Est (Marea Britanie, Germania, Franţa, Belgia, Olanda, Ţările Batice, Italia, Cehia, Slovacia, Grecia, România, Bulgaria, Ungaria etc.), şi nu în ultimul rând zonele ţărilor CSI şi Asia Centrală (Federaţia Rusă,Ucraina, Republica Belarus, Moldova, Kazakhstan, Uzbekistan, Turkmenistan etc.).
Societatea noastră va poate pune la dispoziţie toată gama de camioane T.I.R., de la 86 mcb până la 120 mcb, frigorifice, dube izoterme sau camionete, având totodată posibilitatea să garantăm transporturi pentru orice destinaţie.
În domeniul transportului, compania SOVTRANS oferă şi alte activităţi conexe după cum urmează:

- Transport rutier de mărfuri- temperatura controlată;
- Transport de mărfuri ADR;
- Transport agabaritic;
- Transport grupaj;