COORDONATOR TRADE MARKETING

Magna Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza catre: Sales & Marketing Manager
Obiectivul postului: dezvolta si executa planuri de marketing pentru diverse marci, pe termen lung si in functie de buget
Responsabilitati cheie:
¿ Intocmeste planul de marketing
¿ Planifica, analizeaza si controleaza implementarea bugetului de marketing
¿ Urmareste si dezvolta conceptele de mercantizare la nivel national, comunicand cu furnizorii de servicii publicitare si cu departamentul de vanzari
¿ Propune si supervizeaza implementarea activitatii de trade marketing
¿ Adapteaza reclamele TV, supervizeaza productia de spoturi audio, a machetelor si materialelor POS
¿ Efectueaza vizite in piata
¿ Organizeaza evenimente specifice pentru fiecare produs
¿ Repartizeaza produsele in teritoriu pentru lansari si activitati promotionale speciale
¿ Analizeaza evolutia produselor in raport cu obiectivele de distributie, cote de piata sau vanzari valorice
¿ Efectueaza rapoarte privitoare la analiza pe piata pentru pozitionarea produselor fata de competitie si la urmarirea implementarii in piata a planurilor de marketing
¿ Raporteaza realizarile privind vanzarile, stocurile si activitatile promotionale

CERINTE

¿ Studii superioare
¿ 2 ani de experienta intr-o pozitie similara, de preferat in FMCG ¿ produse de marca ¿ up market.
Cunostinte
¿ Limba engleza ¿ fluent
¿ Carnet sofer cat B, vechime mai mare de 1 an
¿ Cunostinte foarte bune de operare a calculatorului(MS Office- in special Excel; Power Point; internet; Corel Draw; Adobe Photoshop)
¿ Cunostinte de marketing (promovare si comunicare) specifice FMCG
¿ Cunostinte de studiere a pietei (tehnici, mecanisme, indicatori)
¿ Experienta in lucrul cu canalele media si formularea unui mesaj publicitar
¿ Experienta in activitati BTL si productie publicitara
¿ Experienta in activitati de merchandising (standarde, pozitionare-display, logistica, etc)
¿ Experienta in realizarea planogramelor functie de sortimentul si spatiul existent la client
¿ Buna cunoastere a mecanismelor de construire a preturilor
¿ Cunostinte asupra comportamentului consumatorilor
Abilitati si aptitudini
¿ De planificare si organizare
¿ De coordonare a activitatilor
¿ Gandire analitica, logica
¿ Aptitudini interpersonale, de comunicare si de bun ascultator
¿ Aptitudini de prezentare
¿ Rezolvarea problemelor
¿ Atentie distributiva, concentrare
¿ Capacitatea de a lucra sub presiune
Atitudini
¿ Atitudine, comportament si prezentare corespunzatoare mediului de afaceri in care functioneaza
¿ Dinamic, entuziast
¿ Perseverent
¿ Flexibil, deschis la sugestii, pozitivism, optimism
¿ Integritate si dedicare; onest si deschis; membru activ al echipei
¿ Orientat spre obtinerea de rezultate si eficienta
¿ Respect pentru termene limita, pentru reguli si proceduri

BENEFICII OFERITE

salariul fix negociabil in functie de experienta
carte de munca
telefon mobil
echipa profesionista

Clientul nostru este o companie de distributie in expansiune, unic importator si distribuitor national de produse de marca (non-food), comercializarea produselor realizandu-se in principal prin intermediul retelelor de tip hipermarket, cash & carry si supermarket.