Coordonator tehnic

Messer Romania Gaz

Job expirat

RESPONSABILITATI

Derulare proiecte instalatii gaze tehnice si medicinale:
- oferte tehnice, consultanta departament vanzari, logistica , achizitii
- verificare amplasament, verificare / avizare proiecte
- pregatire si supervizare montaj
- receptie constructii si instalatii
- punere in functiune si autorizare functionare
- verificari periodice si interventii

CERINTE

- Absolvent facultate profil tehnic: instalatii, mecanica fina, electrotehnica
- Experienta minim 2-3 ani in domeniu: instalatii gaze, frigorifice, cazane sub presiune
- Disponibilitate pentru deplasari in tara.
- Persoana dinamica, flexibila, capabila sa lucreze sub presiune.
- Limba engleza avansat obligatoriu (limba germana constituie avantaj)
- Operare PC: MS Office, Internet.
- Carnet de conducere: Categoria B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv: bonus anual; asigurare de viata; telefon mobil; automobil de serviciu.
- Mediu dinamic, in plina dezvoltare.
- Apartenenta la un grup international.

Grup international german cu o vechime de peste 100 de ani si 6000 de angajati la nivel mondial, Grupul Messer a intrat pe piata romaneasca la mijlocul anilor 1990 odata cu primele livrari de gaze la clienti prin instalatii de aprovizionare cu gaze industriale.
Domeniul nostru de activitate cuprinde producerea si comercializarea gazelor industriale, medicinale si speciale, incluzand oxigenul, azotul, argonul, bioxidul de carbon, hidrogenul, acetilena, amestecurile de gaze si gazele speciale. Activitatile noastre variaza de la operarea fabricilor de separare a aerului la stocarea si transportul gazelor la clienti. Aceste servicii pot fi asigurate prin retele de conducte, cisterne auto, baterii, butelii sau sisteme on-site de furnizare a gazelor.