Coordonator showroom

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- este responsabil de promovarea imaginii companiei in relatiile cu clientii;
- participa activ la dezvoltarea retelei de showroom-uri (identificare locatii, negociere contracte de inchiriere, utilitati, etc.);
- se ocupa de reteaua de showroom-uri pentru a atinge obiectivele propuse;
- este responsabil de selectarea unor candidati profesionisti, coordonarea acestora;
- monitorizarea performantelor angajatilor din zona de responsabilitate si implementarea activitatilor specifice pentru cresterea acestora;
- Stabileste necesarul de formare si training pentru angajatii din aria de responsabilitate;
- Stabileste obiective individuale agentii DTD si verifica rezultatele obtinute de acestia propunand stabilirea de bonusuri sau de penalitati;
- participa la elaborarea procedurilor alaturi de departamentele conexe,in acord cu obiectivele de business si verifica daca aceasta este urmata;
- evalueaza continuu cerintele pietei, stabileste obiectivele de lucru;
- stabileste bugete si este responsabil de incadrarea in bugetul alocat;
- colaboreaza cu departamentul de marketing si product management si se asigura de vizibilitatea ofertelor speciale;
- controlarea necesarului logistic.

CERINTE

- studii superioare, de natura economica sau tehnica;
- cunostinte medii IT si usurinta in asimilarea limbajului tehnic;
- minim 2 ani experienta intr-o pozitie manageriala/ de coordonare;
- experienta in cadrul unui post de coordonare a unei retele de magazine retail constituie un plus;
- cunostinte bune de operare MS Office (Word si Excel);
- aptitudini de comunicare verbala si scrisa in limba engleza;
- experienta relevanta intr-un mediu competitiv;
- capacitate de organizare si planificare;
- persoana dinamica;
- disponibilitate pentru deplasari;
- pregatit pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres;
- bune abilitati de comunicare si interrelationare.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, adecvat muncii in echipa;
- pachet salarial motivant;
- posibilitate de training si dezvoltare profesionala.

Lansat in 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre deschizatorii pietei de comert electronic din Romania. Calitatea serviciilor oferite si orientarea catre client au propulsat eMAG in pozitia de lider pe piata vanzarilor online. Cu o echipa de aproximativ 250 de angajati, eMAG are un portofoliu in care se regasesc atat produse si solutii IT si de comunicatii, cat si echipamente electronice high-end.

In cei sase ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert. Anul acesta, eMAG devenit prima companie de comert online din Top 100 Capital, ocupand locul 50 in clasamentul celor mai bune companii angajatoare.

Prin activitatea pe care o desfasoara, eMAG.ro sustine dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind mai multe locuri de munca de inalta specializare, intr-o industrie in plina evolutie. Compania contribuie la formarea de specialisti in domenii asociate comertului online, de la programare, project management, pana la marketing, comunicare si vanzari, arii in care posibilitatile de specializare in invatamantul romanesc sunt limitate.