Coordonator serviciu ambalare si transporturi externalizate

Best Print Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cum arata candidatul pe care il cautam?

•Serios, proactiv, ordonat,
•Experinta relevanta, minim 2 ani, intr-o firma de logistica sau curierat
•Cunostiinte bune de operare calculator (Excel)
•Studiile superioare reprezinta un avantaj
•Cunostinte de legislatie rutiera
•Dispus sa efectueze ore suplimentare
•Permis de conducere fara evenimente rutiere

Care este obiectivul postului:

Coordonarea activitatii de ambalare a produselor finite si gestionarea eficienta a livrarilor efectuate cu transportatori externi ( export, curieri, firme de transport, case de expeditii )

CERINTE

Responsabilitati:

•Pregateste marfa care urmeaza sa fie livrata cu transportatorii externi, verifica conformitatea stocului si a produselor finite .
•Coordoneaza activitatea de ambalare. Verifica modul de ambalare si etichetare a produselor finite ce urmeaza sa fie expediate
•Analizeaza nr de destinatii, volumul si timpii de livrare; cupleaza livrarile in vederea optimizarii costurilor de transport
•Calculeaza preturile de transport in conformitate cu grilele de pret stabilite cu societatile de transport agreate
•Intocmeste si verifica documentele care insotesc transportul de marfa (documentele interne cit si cele impuse de legile in vigoare)
•Intocmeste documentele pentru export atunci cind este cazul si mentine relatia cu autoritatile vamale
•Efectueaza comenzile catre transportatori si se asigura ca sunt respectati timpii stabiliti: de preluare a comenzii, de tranzit, de livrare catre client.
•Urmareste livrarea produselor catre destinatari prin metode specifice (de la caz la caz, borderouri, internet , etc)
•Verifica dosarul de transport in vederea arhivarii ( comanda, oferta de pret, comanda catre transportator semnata de acesta, borderoul cu nr de awb emis de transportator, returul de documente solicitat sau confirmarile de primire )
•Verifica facturile emise de transportatori pe baza ofertelor si bugetelor initiale.
•Asigura feed-back in cadrul organizatiei cu privire la statusul livrarilor aflate pe flux.
•Raporteaza statusul expeditiilor, justifica situatiile de intarziere sau nelivrare a marfii catre Account managerul responsabil pentru proiectul livrat.

Principalul obiectiv al BPS este de a livra clientilor sai calitatea asteptata a materialelor tiparite, la termenele agreate, cu maximum de eficienta la nivelul costurilor.
Prin raspunsul promt la cerintele clientilor, coroborat cu experienta si dedicare, ne pastram clientii multumiti.

Integritatea a devenit deja traditie in Best Print Services si de aceea viziunea noastra este de a ajunge cea mai respectabila si de incredere companie de pe piata.

Etica, nucleul unei activitati bazate pe transparenta, integritate si respect, este principarea valoare a echipei BPS.