Coordonator Servere

CATAVENCU SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura personal si prin subordonati buna functionare a serverelor si serviciilor furnizate de acestea
- Proiecteaza impreuna cu Inginerul Principal de Sistem infrastructura de servere (hardware si software)
- Concepe, testeaza, mentine la zi si supervizeaza executia planului de disaster recovery pentru infrastructura de tip server, care sa permita repunerea urgenta in functiune a sistemului informatic in situatii de criza
- Concepe documentatia de sistem pentru servere si asigura mentinerea sa la zi prin subordonati
- Evalueaza periodic activitatea si randamentul fiecaruia dintre subordonatii directi si intocmeste fise de evaluare profesionala a acestora

CERINTE

- experienta minim 3 ani in medii de lucru cu cel putin 50 utilizatori
- cunostinte AVANSATE hardware de server, in special Dell si HP: update de BIOS/firmware, interfete PCI64/PCI-X, controllere SCSI/RAID etc.
- cunostinte de configurare si administrare RedHat Enterprise Linux, Fedora Core - nivel AVANSAT
- cunostinte de configurare si administrare Windows 2003 Server - nivel MEDIU
- cunostinte EXCELENTE de TCP/IP, routing, IPTABLES sub Linux
- cunostinte de configurare si administrare Qmail/Sendmail si SquirrelMail - nivel AVANSAT
- cunostinte de configurare si administrare Microsoft Exchange - nivel MEDIU
- cunostinte de configurare si administrare Apache si Squid - nivel AVANSAT
- cunostinte de scripting: PHP, JavaScript, Perl, BAT, VBS etc. - nivel MEDIU
- absolvent de facultate (preferabil tehnica)
- persoana extrem de organizata, capabila de a gestiona o echipa in subordine

BENEFICII OFERITE

-Mediu foarte dinamic, cu posibilitati mari de dezvoltare profesionala

Grupul Realitatea-Catavencu editeaza publicatiile Academia Catavencu, Cotidianul, Money Express, Business Standard, Investitii si Profit, Bilant, Le Monde Diplomatique, Idei in Dialog, reteaua 24 FUN, Tabu, Superbebe, Psihologia azi, J\'adore, IQads, Bucataria pentru Toti si Aventuri la Pescuit; televiziunile Realitatea TV si Money Channel; reteaua de radio Guerrilla; agentia de stiri NewsIn si reteaua in-store advertising Monopoly TV.