Coordonator retea vanzari VANS

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si îndeplineste obiectivele de vânzari stabilite împreuna cu reteaua de dealeri
- Evalueaza si pregateste personalul de vânzari din cadrul retelei de dealeri
- Implementeaza programele de vânzari si marketing la nivelul retelei de dealeri si agenti
( MBKS, Automaster )
- Urmareste indeplinirea obiectivelor cantitative si calitative de catre retea
- Participa la stabilirea obiectivelor pentru retea
- Centralizeaza rapoartele de vanzari din teritoriu
- Efectueaza vizite regulate in teritoriu la sediile partenerilor
- Coordoneaza parcul de masini demo vehicule comerciale usoare

CERINTE

Pentru clientul sau, o importanta companie din domeniul auto, Grafton Recruitment cauta Coordonator retea vanzari VANS.

Candidatii eligibili ar trebui sa indeplineasca urmatoarele conditii:

Cunostinte cerute:
- Studii superioare (economice / tehnice)
- Cunostinte generale operare PC: Word, Excel, Powerpoint
- Limbi straine: Engleza foarte bine (eventual si Germana)

Experienta ceruta:
- In industrii conexe - minim 2 - 3 ani;
- Experienta in activitati similare constituie un avantaj
- Experienta in domeniul auto constituie un avantaj

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.