Coordonator Resurse Umane (direct subordonat Directorului General)

SC AGENT TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza procesul de recrutare si selectie (plasare anunt, selectie Cv-uri, programari interviuri etc.) al companiei;
- Gestioneaza acomodarea noilor angajati;
- Coordoneaza activitatile de intocmire a dosarului de personal pentru compania furnizoare de servicii de administrare personal si salarizare;
- Realizeaza si actualizeaza organigramele, pe posturi si generala, ale companiei;
- Gestioneaza procesul de evaluare a performantelor si propune solutii de imbunatatire;
- Conduce procesul de actualizare a Regulamentului Intern;
- Coordoneaza proiectele de resurse umane (analiza posturilor, comunicare interdepartamentala etc);
- Revizuieste anual, impreuna cu sefii de departamente, fisele de post;
- Realizeaza si urmareste planul anual de training, impreuna cu sefii de departamente;
Implementeaza procedurile de resurse umane.

CERINTE

-Absolvent/a de Studii Superioare
-Minim 2-3 ani experienta intr-o pozitie similara de Resurse Umane in companie cu profil tehnic
- Solide cunostinte de legislatie a muncii
- Bune cunostinte despre comportamentul organizational
- Pachetul MS Office: Word, Excel, PowerPoint
- Foarte bune abilitati de organizare, planificare, monitorizare si feedback
- Foarte bune abilitati de comunicare si de relationare interpersonala
- Tact, capacitate de ascultare, diplomatie
- Abilitatea de a lucra si de a pastra date si informatii confidentiale
- Proactivitate si orientare catre rezultat;

BENEFICII OFERITE

- Pachetul salarial atractiv si tichete de masa;
- Transport asigurat de la si catre sediul companie;
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesional, dinamic, coeziv

Companie privata cu capital integral romanesc care are ca obiecte de activitate urmatoarele:
- importul si distributia de scule si echipamente electrotehnice Elektra Beckum AG ( unic importator si reprezentant in Romania), respectiv reprezententul exclusiv pentru Romania a firmei Metabo- Germania;
- importul si distributia (peste 110 dealeri locali ) al altor branduri de renume precum: Abac, Fiac, Jet, Tecla, Pentax, Kraenzle, Atika, Bertolini, Batmatic, Barikell, Lae, Daishin, etc.
- unitate de productie si montaj: generatoarelor de curent si sudura - compania asambleaza ca OEM (Original Equipment Manufacturer) , echipamente pentru constructii, motopompe, echipamente agricole, accesorii de sudura etc.