Coordonator regional corporate

BRD - Asigurari de Viata

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prin interventiile sale tehnice/comerciale contribuie la promovarea si realizarea obiectivelor de asigurari de viata;
- Identifica necesitatile de asigurare ale potentialilor clienti persoane juridice;
- Initiaza si negociaza contracte de grup pentru societati comerciale;
- Coopereaza cu reteaua nationala de vanzari corporate;
- Are responsabilitatea de a negocia si de a face oferte potentialilor clienti persoane juridice.

CERINTE

- Minim 3 ani de experienta in activitatea de negociere si vanzare a produselor de asigurari de viata si bancare pentru clienti persoane juridice;
- Cunostinte aprofundate despre piata asigurarilor si managementul vanzarilor;
- Portofoliu relevant in domeniul asigurarilor corporate;
- Studii superioare.
- Abilitati deosebite de prezentare, negociere si vanzare;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Engleza/Franceza - vorbit si scris - fluent.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere intr-o companie nou intrata pe piata romaneasca, parte a unui grup financiar-bancar solid;
- Pachet salarial motivant.

BRD ASIGURaRI DE VIAta, nou intrata pe piata romaneasca, este membra a puternicului grup financiar - bancar Societe Generale.
Suntem un grup in care valorile fac diferenta: profesionalismul, spiritul de echipa si inovatia.