Coordonator Regional Corporate

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
- Prin interventiile sale tehnice/comerciale contribuie la promovarea si realizarea obiectivelor de asigurari de viata;
- Identificanevoile de asigurare ale potentialilor clienti corporativi;
- Initiazasi negociazacontracte ;
- Coopereazacu reteaua nationalade vanzari;
- Are responsabilitatea de a negocia tarife si de a face oferte potentialilor clienti corporativi.

CERINTE

Experientaprofesionala:
- Minim 3 ani de experientaîn activitatea de negociere si vanzare a produselor de asigurari de viatasi bancare pentru clienti corporativi;
- Cunostinte aprofundate despre piata asigurarilor si managementul vanzarilor;
- Portofoliu relevant în domeniul asigurarilor corporate;
- Studii superioare.

Profilul candidatului:
- Abilitati deosebite de negociere, prezentare si vanzare;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Engleza/Franceza- vorbit si scris - fluent.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati deosebite de dezvoltare a unei cariere într-o companie solidasi dinamica, nou intratape piata romaneasca, membraa unui important grup financiar international;
- Pachet salarial motivant.

Membra a puternicului grup financiar bancar Groupe Societe Generale, Societe Generale Insurance are o experientade peste 30 de ani in asigurarile de viata, devenind unul dintre principalii actori ai asigurarilor de viatasi bancare din Franta si din lume în acest domeniu.
Valorile grupului nostru sunt: profesionalismul, spiritul de echipasi inovatia.
Construiti-vacariera cu Societe Generale Insurance!