COORDONATOR PROIECTE SI EVENIMENTE

Scoala de Film si Televiziune pentru Copii MICILE VEDETE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Scrierea, coordonarea si implementarea proiectelor si evenimentelor, de la stabilirea si contactarea partenerilor( scoli, parinti, copii, etc), pana la desfasurarea proiectului/ evenimentului in sine si raportare
- Management de proiect
- Coordonarea si realizarea activitatilor de planificare a cursurilor semestriale ale scolii: programa scolara, vizite de lucru cu copiii, organizarea evenimentelor cu si pentru copii;
- Amenajarea locatiei pentru cursuri sau alte evenimente (aducerea echipamanetelor si a altor materiale necesare cursurilor)
- Relationarea cu parintii si cadrele didactice din sistemul de invatamant
- Sustinerea de prezentari verbale ale scolii si proiectelor scolii in fata claselor de elevi, in fata parintilor si in fata cadrelor didactice
- Conceperea si scrierea prezentarilor evenimentelor (inclusiv a comunicatelor de presa) si a altor tipuri de comunicare legate de proiect (postari in retelele sociale, pe site, etc). Acestea necesita bune cunostinte de PPT, Excell si alte programe pentru scrierea prezentarilor si organizarea bazelor de date)
- Contactul si comunicarea cu beneficiarii si partenerii (manageri diverse corporatii si institutii) atat inainte, in timpul, cat si dupa proiecte/evenimente
- Actualizarea site-ului scolii cu informatii relevante din proiectele coordonate
- Supervizarea / productia materialelor de promovare a evenimentelor (fluturasi, afise, clipuri video)
- Intocmirea unor rapoarte ale proiectelor/ evenimentelor /campaniilor

*** Pentru a lua in considerare CV-ul dumneavoastra, dupa ce evaluati oferta de job, va rugam sa ne trimiteti la adresa recrutarescoala@gmail.com, o scrisoare de intentie personalizata, care sa contina motivatia dvs. pentru obtinerea acestui post si beneficiile Scolii Micile Vedete in urma ocuparii de catre dvs. a acestui post
*** Tinem sa evidentiem faptul ca acest post, pe langa alte responsabilitati, implica si contactul direct cu copiii cu varsta intre 5 si 12 ani

CERINTE

- Serios si responsabil in realizarea proiectelor incredintate, avand in vedere ca beneficiarii sunt copii
- Sa ii placa copiii si sa aiba o buna comunicare cu acestia
- Pasionat de lucrul in domeniile: cinematografie, educatie, cultura
- Carnet de conducere categoria B si obligatoriu experienta in conducere autovehicul de minim 2 ani
- Cunostinte solide si experienta in management de proiect
- Foarte buna capacitate de organizare; ordonat si atent la detalii
- Bune abilitati de lucru in echipa
- Cu initiativa
- Adaptabil ( la medii diferite – parinti, copii, directori de scoli, corporatii, echipe de filmare, evenimente, etc...)
- Flexibil (in deosebi la schimbarile de prioritate a sarcinilor, posibile schimbari de program)
- Deschis si doritor de a invata lucruri noi si de a progresa
- Bune abilitati de comunicare cu adultii
- Prezentabil
- Bune abilitati de lucru cu calculatorul, internetul, platforma web / site si retelele sociale
- Foarte buna stapanire a limbii romane, gramatical, ortografic si de punctuatie
- Nivel avansat de limba engleza si/sau franceza, scris si vorbit
- Bune abilitati de coordonare si motivare a voluntarilor
- Constituie un avantaj experienta in scrierea, coordonarea si implementarea de proiecte in domeniul nonguvernamental SI/SAU experienta in domeniul PR SI/SAU experienta in domeniul marketing/vanzari

BENEFICII OFERITE

- Activitate variata si dinamica; imbinarea muncii de birou cu cea de teren
- Telefon de serviciu
- Laptop
- Masina pentru serviciu
- Conditii foarte bune de lucru, atat la birou, cat si la sediile unde se tin cursurile
- Munca alaturi si pentru copii ofera cele mai mari satisfactii sufletesti si aduce intotdeauna energie pozitiva

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea companiei:
Scoala " Micile Vedete" este prima Scoala de Film si Televiziune pentru Copii din Romania dedicata exclusiv segmentului de varsta 5-12 ani. In cei 5 ani de activitate au fost instruiti sute de copii, care astazi joaca in filme, inemisiunile si reclamele de la TV si dubleaza in limba romana cele mai indragite seriale TV pentru copii. Pana in prezent, echipa tanara, profesionista si dinamica a scolii a realizat 21 de filme pentru copii, majoritatea cu teme educative, dintre care 5 filme au fost selectionate la cel mai prestigios festival de film din lume, Festivalul de Film de la Cannes, in 2011, 2012, 2014 si 2015. Scoala Micile Vedete are sute de aparitii in mass-media; a organizat 11 premiere ale filmelor pentru copii (evenimente la care participa peste 400 de persoane) si mai multe Caravane in Bucuresti, in care au fost proiectate filmele scolii la peste 15000 de copii.