Coordonator Proiecte, Departamentul Calitate - PENTALOG

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru a mentine standardele serviciilor pe care le propunem catre clientii nostri, alaturam in prezent echipei noastre o noua persoana care va avea ca misiune sa sustina Departamentul de Calitate Pentalog in dezvoltarea, implementarea si imbunatatirea continua a proceselor din cadrul companiei, in special pe proiectele client, respectand organizarea si strategia definite.
In acest rol, obiectivele principale care deriva direct din aceasta misiune vor fi:

- Pregatirea colaboratorilor companiei in ceea ce priveste procesele si metoda de lucru specifica Pentalog;
- Consilierea si asistarea Project Managerilor;
- Sa asigure implementarea si respectarea procedurilor si a regulilor stabilite;
- Sa contribuie la dezvoltarea proceselor, instrumentelor si metodelor legate de dezvoltarea software.

Postul este disponibil in una dintre agentiile Pentalog din Iasi, Brasov sau Bucuresti si va implica deplasari frecvente in tara. Cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj.

CERINTE

- Experienta anteriora in project management;
- Expertiza in cel putin una dintre metodologiile de dezvoltare software: V cycle, iterative development, Agile;
- Cunoasterea principiilor si tool-urilor pe partea de calitate (ISO, CMMI);
- Bune abilitati relationale si de comunicare, abilitati de negociere;
- Capacitati pedagogice, rigoare, disponibilitate pentru solicitarile echipei si colaboratorilor;
- Perseverenta, capacitatea de a convinge fara a constrange, diplomatie;
- Capacitate de organizare, autonomie, polivalenta;
- Disponibilitate pentru deplasari in Romania si Republica Moldova;
- Engleza: fluent (scris, citit, vorbit)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitati de promovare si dezvoltare a unui plan de cariera: avansarea catre un rol de Director de Proiect sau alte posturi de management;
- Integrarea intr-un mediu de lucru dinamic, multicultural;
- Acces la activitati sportive si alte beneficii: asigurare medicala, tichete de masa.

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.