Coordonator Programe Sociale

Montero Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, coordoneaza si controleaza activitatile specifice privind implementarea programelor si dezvoltarea unui viitor centru de asistenta sociala pentru persoane defavorizate;
- Raspunde de dezvoltarea si implementarea efectiva a programelor de asistenta sociala;
- Dezvolta si asigura implementarea planului de promovare a centrului social si a programelor derulate in cadrul centrului.
- Prospecteaza piata, analizeaza datele obtinute si vine cu propuneri pentru dezvoltarea proiectelor;
- Elaboreaza planul de activitati si actiuni pentru realizarea constructiei(imobilul efectiv al centrului social);
- Determina necesarul si utilarea corespunzatoare a centrului social;
- Contribuie la strangerea resurselor necesare indeplinirii obiectivelor organizatiei si asigura dezvoltarea institutionala a organizatiei
- Managementul timpului (respectarea termenelor, alocarea la timp a resurselor, replanificarea activitatilor daca este nevoie, prevederea problemelor);
- Managementul financiar (monitorizeaza, gestioneaza, evalueaza, veniturile si cheltuielile proiectelor, serviciile achizitionate in cadrul proiectelor, configurarea corecta si respectarea bugetului prevazut).
- Realizeaza sinteze, rapoarte (narative – financiare, trimestriale, bianuale si anuale);

CERINTE

• Absolvent studii superioare;
• Fluenta in limba romana si engleza scris, citit, vorbit;
• Aptitudini excelente de comunicare orala si scrisa;
• Experienta in lucrul cu grupuri, abilitati de lider, bun organizator;
• Spirit de echipa, rezistenta la stres;
• Disponibilitatea de a lucra prelungit, cand e cazul;
• Utilizare PC (Internet, MS Office);
• Carnet de conducere Categoria B;
• Experienta in managementul de proiecte minim 3 ani;
• Experienta in ONG si voluntariat constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvltarii profesionale in cadrul unui proiect aflat inca la inceput;
- salariu fix motivant si bonusuri in functie de performanta;

M-GRUP reprezinta un ansamblu de 23 de companii cu activitati diverse, orientate in principal catre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 700.