COORDONATOR PROGRAME ASISTARE TINERI

SOS Satele Copiilor

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizare si implementare de concepte si politici pentru tineri;
- implicare in recrutarea si selectia si formarea continua a echipelor care lucreaza cu tinerii;
- monitorizarea si evaluarea activitatii pedagogice din proiectele pentru tineri;
- consilierea liderilor de proiect;
- deschiderea de noi proiecte pentru tineri.
- coordoneaza realizarea unor studii de cercetare privind programele de asistare tineri (locuri de munca, locuinte, educatie)

CERINTE

- studii superioare in domeniul pedagogiei, psihopedagogiei
- experienta de lucru de minim 3 ani in servicii sociale
- cunostinte despre legislatia din domeniul protectiei copilului;
- experienta sau formari in domeniul resurselor umane; experienta de formator.
- capacitatea de a initia si superviza proiecte sociale;
- capacitatea de a lucra in echipa / de a consilia echipa manageriala si psiho-pedagogica din Comunitatile de tineri;
- capacitate de analiza si planificare;
- capacitatea de a lucra in situatii de stress
- cunostinte calculator;
- cunoasterea limbii engleze;
- disponibilitate de a calatori in tara – permis auto.

BENEFICII OFERITE

- Salariul atractiv
- Un loc de munca stabil pe o perioada indelungata
- Conditii de desfasurare a muncii ?ntr-un cadrul adecvat
- Schimburi de experienta si seminarii internationale organizate de SOS Kinderdorf International
- Posibilitatea de a beneficia de supervizare anuala

Noi oferim o familie copiilor ajunsi in dificultate, ii ajutam sa-si cladeasca singuri un viitor si contribuim la dezvoltarea comunitatilor in care ei traiesc.
SOS Satele Copiilor s-a cladit pe baza unor convingeri si atitudini fundamentale, ce reprezinta esenta succesului nostru. In indeplinirea misiunii noastre, urmatoarele valori durabile ne ghideaza actiunile, deciziile si relatiile:
CURAJ
ANGAJAMENT
INCREDERE
CREDIBILITATE