COORDONATOR PRODUCTIE- confectii metalice

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este parte a unui prestigios grup francez ce activeaza in domeniul confectiilor metalice. Societatea aduce pe piata din Romania tehnologie CNC (debitare cu laser, indoire) de ultima ora si know-how-ul acumulat in cei peste 20 de ani de activitate in domeniul fabricarii structurilor metalice usoare; asigura prelucrarea si transformarea cu mare precizie a tablelor din otel, inox si aluminiu, cu grosimi intre 1 si 12 mm in confectii metalice.

Serviciile prestate:
- debitare a tablelor folosind tehnologie laser si avand precizie garantata
- indoire si roluire a tablelor
- debitare si decupare tevi rotunde si rectangulare folosind tehnologia laser
- asamblare sudata ( MIG/MAG si TIG)

Produse:
- Piese primare si subansamble - de serie mica, medie sau mare realizate pe baza desenului de executie, sau a prototipului pus la dispozitie de catre client. Materiile prime si materialele folosite In procesul de fabricatie sunt asigurate de catre executant dar se poate lucra si cu materialul clientului la solicitarea acestuia.
- Confectii metalice usoare din tabla din otel, inox sau aluminiu.

Atributiile sefului de atelier:
- coordonarea departamentului productie
- verificarea calitativa si cantitativa a produselor
- formarea profesionala a echipei din subordine
- reprezentarea companiei in relatia cu beneficiarii si furnizorii de materiale/materii prime sau/si servicii
- evaluarea profesionala a echipei din subordine
- organizarea eficienta a incarcarii cu proiecte pe intreg departamentul si pe echipe
- organizarea procesului de productie conform politicilor companiei
- respectarea reglementarilor privind protectia muncii, protectia contra incendiilor, etc

CERINTE

- studii superioare tehnice finalizate
- experienta in productie in tehnologia metalelor, constructii metalice, prelucrarea mecanica a metalelor minim 3 ani
- comunicativ, bun formator, organizat
- cunostinte PC (minim AUTOCAD si OFFICE)
- personalitate puternica

BENEFICII OFERITE

- motivante

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.