COORDONATOR PRODUCTIE

Dufa Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si coordonarea activitatii de productie;
- Realizarea productiei planificate cantitativ, calitativ si la termen;
- Realizarea indicatorilor de performanta ai activitatii;
- Imbunatatirea continua a proceselor;
- Implementarea tehnologiilor si echipamentelor noi;
- Selectarea, instruirea, evaluarea si dezvoltarea personalului.

CERINTE

- Excelenta capacitate de organizare si relationare;
- Comunicare eficienta;
- Abilitati de lucru in echipa, motivare si de creare a unui climat de munca pozitiv;
- Capacitate de rezolvare a problemelor.

BENEFICII OFERITE

Compania noastra va ofera un mediu de lucru dinamic si un pachet salarial atractiv.

Düfa ROMANIA SRL este una dintre cele mai dinamice companii ce opereaza pe piata de lacuri si vopsele din Romania. Compania a fost fondata in anul 1997 si in prezent este in intregime detinuta de fondul de investitii ADVENT INTERNATIONAL.
düfa ROMANIA pune la dispozitia clientilor mai multe game de produse, destinate sa satisfaca diversele nevoi ale consumatorilor: produse de zugravit in dispersie apoasa, vopsele si lacuri alchidice, tencuieli decorative, produse pentru renovat, produse speciale de decorare. Acest portofoliu cuprinzator este comercializat sub marci de success care au castigat increderea consumatorilor si utilizatorilor cum ar fi: düfa-Superweiss, düfa-Danke, düfa-Wandfarbe, Profitec, Effect-design, etc. In urma investiilor in capacitatea de productie si depozitare, implementarea tehnologiilor germane, cercetare, dezvoltarea sistemului de distributie si promovarea produselor, in 2004 düfa ROMANIA ocupa o pozitie de lider pe piata de acoperiri decorative distribuite prin reteaua comerciala:
- lider incontestabil pe segmentul vopselelor de zugravit, cel mai important segment al pietei de acoperiri decorative, cu o cota de piata valorica de 28,4%;
- o pozitie solida de numarul 2 pe segmentul de emailuri, cel de-al doilea segment ca importanta pe piata acoperirilor decorative, cu o cota de piata valorica de 21,9%;
- lider incontestabil pe segmentul lacurilor pentru lemn, cu o cota de piata valorica de 24,8%.
Nota: sursa datelor este studiu de Retail Audit efectuat de MEMRB in Septembrie 2004.