Coordonator Proces Furnizori

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acompanierea fabricantilor de motoare electrice care lucreaza cu grupul Renault (Bosch, Valeo, etc);
- Punerea la punct a unor noi solutii de motoare electrice utilizate in cadrul grupului Renault;

Activitatea presupune deplasari in site-urile de fabricatie ale furnizorilor, o buna cunoastere a instrumentelor de calitate folosite in fabricarea acestor motoare elecrice pentru a asigura o buna colaborare cu toti furnizorii de acest tip ai Grulului Renault.

Perimetrul vizat pe termen lung inglobeaza toate produsele Renault, precum si o multitudine de site-uri de fabricatie (ex: Europa de Est, Europa de Vest, Brazilia, Africa de Nord, Asia).

CERINTE

- Absolvent(a) studii superioare tehnice, facultatea Electrotehnica;
- Experienta de 7-8 ani in conceptia sau fabricarea motoarelor electrice auto sau in institutele de cercetare si proiectare (ICTCM);
- Experienta in domeniul calitatii reprezinta un avantaj;
- Limba franceza – nivel avansat si limba engleza reprezinta un avatntaj;
- Cunostinte Ms Office (Word, Excel, Powerpoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.