Coordonator proces furnizori

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:

Coordonatorul de procese furnizori este responsabil de validarea studiului si a implementarii procesului de fabricatie la furnizorii cu care colaboreaza Renault.

Perimetru de activitate:

Piesele cu risc major pentru care a fost desemnat.

Responsabilitati detaliate:

- Isi aduce contributia la obtinerea de rezultate in cadrul jaloanelor unui proiect;
- In acest sens, se asigura ca planificarea activitatilor furnizorului si a celor proprii sunt compatibile cu planificarea proiectului in sine;
- Impreuna cu furnizorul decide un plan de actiuni pentru a putea monitoriza procesul de executie a pieselor identificate cu nivel de risc major..
- Identifica si analizeaza riscurile in procesul industrial al furnizorului de rang 1 si decide daca e cazul implicarii in proiect a unor furnizori suplimentari;
- Identifica problemele ce apar la furnizor in dezvoltarea procesului de fabricatie si solicita solutii expertilor Renault;
- Centralizeaza problemele legate de proces ce au condus la deschiderea de incidente si cu ajutorul Coordonatorului calitate furnizori din uzina face selectia de subiecte de analiza pertinente;
- Participa la audit-ul de pre-productie.

Coordonatorul proces furnizori garanteaza coerenta intre:

- Planul piesei;
- Studiul de fezabilitate previzionala doar pentru proces;
- Analiza Produs(pentru eventualele actiuni ce au legatura cu procesul);
- Analiza Proces;
- Planul de monitorizare (analiza monitorizarii parametrilor proces, poka-yoke, si a mijloacelor de control, game de fabricatie, luarea la cunostinta a controalelor stricte pe durata cresterii cadentei);
- Studiile de capacitati;
- Matricea asigurarii calitatii.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (Auto sau domenii conexe) ;
- Cunostiinte despre metode de calitate;
- Lucru in echipe pluridisciplinare;
- Capaciate de analiza, convingere, negociere si ierarhizare;
- Rigurozitate in aplicarea regulilor si standardelor;
- Capacitate de argumentare;
- Autonomie;
- Cunostiinte limbi straine: Franceza sau/si Engleza.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.