COORDONATOR PREGATIRE SI LIVRARE COMENZI

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala care produce si comercializeaza sisteme de tevi pentru constructii civile si industriale. In prezent, este disponibila in cadrul acestei companii pozitia de Coordonator Pregatire si Livrare Comenzi.

Responsabilitatile postului vor consta in:

- Receptia importurilor impreuna cu seful de depozit si verificarea integritatii transportului;
- Monitorizarea operatiunilor de import la nivelul transportatorului;
- Monitorizarea operatiunilor de import la nivelul operatorului vamal;
- Monitorizarea si administrarea parcului auto, prin urmarirea programelor de service si reparatii, plata taxelor catre stat, asigurarea autoturismelor etc.
- Arhivarea corecta a tuturor documentelor rezultate din activitatea departamentului logistic;
- Introducerea si lansarea comenzilor de produse conform cerintelor departamentelor de vinzari si marketing si in conformitate cu planul de vinzari bugetat;
- Informarea directorului de departament despre toate aspectele constatate in cadrul activitatii in depozit sau in rindul distribuitorilor;
- Executarea altor operatiuni din sfera logistica, la cererea si indicatiile directorului de departament.

CERINTE

Candidatii potriviti vor detine:

- Diploma studii medii;
- Experienta anterioara intr-un post similar de min. 2 ani;
- Cunostinte operare PC (MS Office);
- Permis conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet motivant care include schema de bonusare, asigurare medicala si programe de training.

HR Business Consulting este o agentie care aduce un suflu nou pe piata serviciilor de consultanta pe probleme de resurse umane, avand o abordare moderna, apropiata si adaptata clientului, astfel incat cererea si oferta de munca sa se intalneasca cu maximul de succes.