COORDONATOR PARC AUTO

AUTO COBALCESCU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea echipei de soferi de interventie;
- intocmirea unui raport al activitatii autovehiculelor de asistenta si depanare legat de incasari (facturi intocmite si incasate) si cheltuieli (carburant, piese de schimb, revizii, taxe, etc);
- intocmirea si depunerea la DITL a Declaratiilor de Impunere a autoturismelor noi si a declaratiilor anuale;
- intocmirea si depunerea la DITL a documentatiei pentru radierea autoturismelor in cazul vanzarii, casarii, transferului de la societati de leasing a autoturismelor;
- intocmirea proceselor verbale de predare primire la predarea sau inchirierea autoturismelor catre utilizatori;
- verificarea pe fiecare certificat de inmatriculare a datei expirarii Inspectiei Tehnice Periodice si anuntarea utilizatorilor auto pt efectuarea acestora;
- generarea si actualizarea unei fise auto pentru fiecare autovehicul in parte, care sa cuprinda date tehnice, situatie asigurari si daune, detalii legate de starea autovehiculului, reparatii, etc;
- clasarea documentelor legate de autovehicule (carti de identitate, polite asigurari, copii certificate inmatriculare, procese verbale de predare primire);
- urmarirea inregistrarilor in Crnetul de bord al autovehiculului;
- inmatriculari/radieri;
- baza de date cu consumul de piese, materiale, carburanti pentru fiecare autovehicul.

CERINTE

- studii medii/superioare tehnice;
- experienta pe un post similar minim 3 ani.

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-un mediu dinamic si o echipa tanara;
- telefon mobil de serviciu;
- bonuri de masa, prime de sarbatori

In peisajul pietei auto bucurestene, Auto Cobalcescu este o companie dinamica, cu capital privat, 100% romanesc, care a evoluat in stransa legatura cu exigentele si standardele europene in domeniu.
Seriozitatea, responsabilitatea si orientarea spre performanta sunt directiile noastre de actiune in prezent si in viitor.
Incepand din aprilie 2002, am devenit primul concesionar bi-marca Renault si Dacia din Bucuresti, punand la dispozitia clientilor nostri trei showroom-uri moderne, situate in zone usor accesibile, si doua service-uri autorizate pentru reparatii si intretinere auto atat in perioada de garantie cat si postgarantie.
Numarandu-ne printre cele mai vechi firme furnizoare de servicii de taximetrie, am imbinat traditia cu profesionalismul.
In relatia cu angajatii nostri cream oportunitati pentru ca cei mai buni sa se dezvolte si sa-si realizeze aspiratiile, respectam individul si pretuim contributiile fiecaruia.