Coordonator Operatiuni, Targu Jiu, Ploiesti, Bucuresti

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura satisfacerea la timp si cu acuratete a tuturor solicitarilor de natura operationala, dovedind atitudine si comportament profesionale, precum si calitatea serviciilor. Acorda consultanta profesionala cu privire la activitatile operationale atat clientilor bancii, cat si angajatilor acesteia.
- Asigura pregatire profesionala pentru angajatii din subordine (noi angajati sau existenti), initierea acestora in structurile bancii, precum si dezvoltarea cunostintelor si abilitatilor profesionale ale acestora.
- Monitorizeaza rezultatele si adopta / propune masuri de corectie, numai in limitele stabilite de Conducerea bancii si numai cu consultarea prealabila a superiorul ierarhic si a celui functional.
- Implementeaza mecanisme eficiente pentru realizarea ?i ?mbunatatirea continua a standardelor de satisfacere a clientilor
- Organizeaza activitatea operationala prin masuri de prioritizare si impartire a responsabilitatilor intre angajatii din subordine
- Participa la activitatea de evaluare a performantei angajatilor din subordine
- Comunica permanent cu HQ pentru imbunatatirea proceselor / procedurilor

CERINTE

- Studii universitare (preferabil studii economice)
- Minimum 2-3 ani experienta in activitatile de operatiuni
- Cunoasterea legislatiei si normelor Bancii Nationale a Romaniei aferente operatiunilor, cunoasterii clientelei, prevenirii spalarii banilor
- Abilitati de comunicare verbala si scrisa in limba engleza
- Cunostinte operare PC
- Abilitati manageriale si leadership
- Aptitudini foarte bune de relationare si comunicare
- Spirit de echipa
- Capacitate de lucru sub stres

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.
Vino sa crestem impreuna!
Ce inseamna o cariera in Unicredit Tiriac Bank?
- Te alaturi grupului financiar nr.1 din Europa Centrala si de Est
- Esti parte din echipa de specialisti care deserveste peste 35 de milioane de clienti din intreaga lume
- Inveti prin programele de training special concepute pentru tine
- Te dezvolti avand posibilitatea de a avansa la numai 12 luni de la angajare
- Esti rasplatit printr-un pachet salarial corelat cu rezultatele muncii tale
Trebuie sa stii ca, daca vedem in tine o persoana energica, cu abilitatea de a lucra in echipa si o gandire rapida si flexibila, atunci vom face tot posibilul sa te ajutam sa te dezvolti alaturi de noi.